НАЧАЛО ПАРТНЬОРИ РУСЕНСКИ МУЗЕИ КОНТАКТИ

Програма Детска нощ в музея

Сдружение „Приятели на музея – Русе“

Проект „Девета нощ в музея и Детска нощ в музея“

с финансовата подкрепа на

ОБЩИНА РУСЕ

по Програма за подкрепа на проекти в областта на изкуството и културата

Проектът се осъществява със съдействието на Община Русе – отдел „Култура“ и се реализира в рамките на кампанията

Русе – кандидат за Европейска столица на културата 2019“

Детска нощ в музея

1 юни 2012

Вход свободен

16.00 – 17.00

Работилница „Зелена галерия“ - чрез средствата на изкуството децата ще научат повече за природата и проблемите при нейната защита като създадат собствени творби

Как да нарисуваме портрет на една птица” – използване на графичната техника „Линогравюра”

Място: Офис на БДЗП, Русе ул. „Княжеска” 37 (до новата поща)

16.00

Фотоизложба на Българско дружество за защита на птиците от Фестивала на хвърчилата Шабла 2011

Място: Офис на БДЗП, ул. „Княжеска” 37 (до новата поща)

17.00 – 20.00

Конна езда Хиподрум Русе, организирана от Сдружение „Ездови клуб - Кентавър“ и сдружение „Еквилибриум“

Място: Хиподрум Русе, централен вход

17.15 – 18.15

Работилница „Зелена галерия“

Декорация на еко торбички

Място: Офис на БДЗП, Русе ул. „Княжеска” 37 (до новата поща)

17.30

Изрежи ми приказка”, интерактивен спектакъл - импровизация на Група за детски театър „Камила”

17.30 – 20.00

Детско „скално” катерене, организирано от сдружение „Еквилибриум“ и Клуб по спортно катерене и алпинизъм СТПД „Академик“

Място: Комплекс за социални услуги за деца и семейства (КСУДС), бивше училище „Христо Смирненски“ (над магазин Практикер)

18.30 – 19.30

Работилница за хартиени чудеса използване на декоративна „квилинг” техника, при която от хартиени ленти, навити, прегънати и слепени се получават стилизирани цветя, листа и други орнаменти – Сдружение „Еквилибриум“

Място: Исторически музей, зала „Русе“

18.30

Русезнание Светът на миналото – презентация и интерактивна образователна игра с три предмета

19.15

Приказка за потапницата и корморана“ - научно-популярен филм и презентация на WWF.

Презентатор – Свилен Чешмеджиев, Българско дружество за защита на птиците

Подходящи за деца на възраст 7-12 години.

20.00

Книга на крепостите“ - образователна програма за въвеждане в средновековния свят

Място: Исторически музей, зала „Сексагинта Приста“